Awantura na sesji rady powiatu w Mielcu

i

Autor: hej.mielec.pl TV

Informacje

Awantura na sesji rady powiatu w Mielcu. Grupa kobiet chciała okupować salę

2023-06-06 10:02

Na sesji rady powiatu w Mielcu doszło do niemałej awantury. Do starosty zwróciły się trzy zdenerwowane kobiety, które przez kilka godzin czekały, aż ktoś udzieli im głosu. Były oburzone i nie ukrywały swoich emocji.

Spis treści

  1. Awantura na sesji rady powiatu w Mielcu
  2. Zdenerwowanie mieszkanek. Ruszyły w stronę starosty

Awantura na sesji rady powiatu w Mielcu

W piątek w Mielcu odbyła się sesja absolutoryjna rady powiatu. Obecni na spotkaniu debatowali m.in. nad sytuacją w lokalnym szpitalu. Poruszone zostały także tematy opieki zdrowotnej i funduszy unijnych. Sesja przebiegała spokojnie, jednak końcówka obrad przyniosła nieoczekiwany obrót wydarzeń.

Ostatnie chwile sesji to zawsze czas na zgłaszanie przez radnych wolnych wniosków. Po zakończeniu tego punktu, o głos poprosiły trzy mieszkanki powiatu mieleckiego, w tym dwie siostry. W związku z tym, że nikt nie chciał dać im możliwości wypowiedzenia się, kobietom puściły nerwy. Jak podaje lokalny portal hej.mielec.pl, siostry od dłuższego czasu czują się pokrzywdzone w procesie scalania gruntów na terenie gminy Padew Narodowa. Ich sprawy sądowe w tym temacie toczą się od 18 lat. Kobiety już nie pierwszy raz zaznaczyły swoją obecność na sesji rady powiatu. Podczas poprzednich obrad również wywoływały spore emocje.

Zdenerwowanie mieszkanek. Ruszyły w stronę starosty

Zdenerwowane kobiety podeszły do starosty i zaczęły wykrzykiwać w jego stronę, a także grozić okupacją budynku starostwa. Nie wyjdziemy z tego urzędu. Będzie okupacja – krzyczały. Czego wyroków nie wykonujecie? Chamstwo – powtarzały. Sytuacja stawała się coraz bardziej nerwowa, a kobiety nie zamierzały odpuszczać. Za nasze pieniądze tu siedzicie. Co wy sobie wyobrażacie? – można było usłyszeć.

ZOBACZ: SALMONELLA W RZESZOWSKIEJ RESTAURACJI

"Striptiz" RADNEGO! Ta sesja Rady Powiatu przejdzie do historii!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE