Antysmogowe programy w Rzeszowie. Można dostać nawet 53 tys. zł

i

Autor: fot. Archiwum UM Rzeszów

Antysmogowe programy w Rzeszowie. Można dostać nawet 53 tys. zł

2022-10-27 15:30

Władze Rzeszowa dołączyły do dwóch programów, w których można dostać pieniądze na wymianę źródeł ogrzewania i do walki ze smogiem. Kurek z pieniędzmi ma być odkręcony na całą moc, bo w przypadku programu Ciepłe Mieszkanie, będzie można dostać nawet 95% dofinansowania.

Pierwszy z programów – „Ciepłe Mieszkanie”, ma poprawić jakość powietrza w mieście i przy tym zmniejszyć emisję pyłów oraz gazów cieplarnianych poprzez wymianę pieców. Rzeszów złoży wniosek o przystąpienie do tego programu i jeśli tylko zostanie on zatwierdzony, umożliwi mieszkańcom uzyskanie wsparcia. – W przypadku Rzeszowa pozwoli to sięgnąć po dotację około 300 właścicielom mieszkań, na przykład w starszych kamienicach w centrum miasta, ogrzewanych kotłami na paliwa stałe – informuje Bartosz Gubernat z rzeszowskiego ratusza.

- Dotacje będą mogły sięgnąć nawet 95 procent wydatków, jakie właściciel mieszkania poniesie na wymianę pieca na ekologiczny, albo podłączenia mieszkania do ciepła systemowego. Przy okazji będzie mógł wnioskować także na przykład na wymianę stolarki okiennej – mówi dr Paweł Potyrański, dyrektor Wydziału Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miasta Rzeszowa.

A. MOSKWA: WĘGIEL DO 2 TYS. W PRZYSŻŁYM TYGODNIU W GMINACH

STOP SMOG w Rzeszowie

W przypadku tego programu na pomoc będą mogły liczyć osoby najbiedniejsze. Jeden dom jednorodzinny będzie mógł dostać nawet 53 tys. złotych. Program STOP SMOG ma być realizowany w Rzeszowie przez trzy lata. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony nabór dla mieszkańców, a szczegółowe informacje zostaną opublikowane na stronie Urzędu Miasta Rzeszowa.

– Szczegóły i zasady działania programu miasto opublikuje po uzyskaniu decyzji o dofinansowaniu – tłumaczy Gubernat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE