Antonow An- 225 Mrija utknął na lotnisku w Jasionce. Na pomoc przylecieli mechanicy z Ukrainy

i

Autor: KP

Antonow 225 Mrija utknął na lotnisku w Jasionce. Na pomoc przylecieli mechanicy z Ukrainy

2022-01-11 13:11

Antonow w Rzeszowie zatrzyma się na dłużej, chociaż takich planów nie było. Wszystko przez awarię podwozia. Najpotężniejszy samolot transportowy na świecie, sześciosilnikowy Antonow 225 Mrija, miał usterkę przy weekendowym lądowaniu na rzeszowskim lotnisku Jasionka. W jego naprawie mają pomóc mechanicy z Ukrainy.

Ukraiński koncern lotniczy Antonow poinformował w poniedziałek, że podczas lądowania na polskim lotnisku w Rzeszowie w części podwozia głównego An-225 zostały uszkodzone śruby. Zapewniono, że awaria nie wpłynęła na bezpieczeństwo lotu i samego lądowania. Dodano, że po naprawie uszkodzonych śrub maszyna będzie w pełni sprawna. Usterka opóźniła odlot giganta z Rzeszowa.

Sześciosilnikowy An-225 Mrija to największy samolot na świecie. Produkcji radzieckiej. Pochodzący z biura konstrukcyjnego Antonowa, zbudowany w zakładzie O.K. Antonowa w Kijowie. Gdy powstawał, pod koniec lat 80. ubiegłego wieku, istniał jeszcze Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, a Kijów nie był, jak dzisiaj, stolicą Ukrainy, lecz Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Jednej z kilkunastu w ZSRR.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpacka straż pożarna ostrzega przed wchodzeniem na lód. „Może się to skończyć tragedią”

Wylot jeszcze dzisiaj?

Dzisiaj przed 11 na Jasionce wylądowali specjalni mechanicy z Ukrainy, którzy dokładnie znają specyfikację i budowę giganta. Grupa od razu wzięła się za naprawę samolotu. Nieoficjalnie mówi się, że usterka okazała się bardzo mała i samolot może ulotnić się z rzeszowskiego lotniska jeszcze dzisiaj wieczorem.

Zima wróciła w Bieszczady
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE