Ani mniej ani więcej. Rzeszowianie za śmieci w 2022 roku zapłacą tyle samo

2021-12-08 14:55
Ani mniej ani więcej. Rzeszowianie za śmieci w 2022 roku zapłacą tyle samo
Autor: Unsplash.com/ Pawel Czerwinski

Rzeszowski magistrat rozstrzygnął przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów w mieście na przyszły rok. Ten wygrało konsorcjum firm, na czele którego stoi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki z Rzeszowa. Dobra wiadomość jest taka, że za śmieci mieszkańcy zapłacą tyle samo co w tym roku.

W gąszczu bombardujących informacji o podwyżkach cen i inflacji, dobra wiadomość dla mieszkańców stolicy innowacji. Ci, za odpady w roku 2022 zapłacą tyle samo, co w roku bieżącym. Przypomnijmy - obecnie stawka za wywóz śmieci wynosi miesięcznie 32 zł od osoby w budynkach jednorodzinnych, w blokach - 27 zł od osoby.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Nowe latarnie oświetlą ulicę Strzyżowską

Rzeszów zapłaci prawie 60 milionów za śmieci

Utrzymanie dotychczasowych stawek możliwe było dzięki cenie, którą w przetargu zaproponował wykonawca, czyli konsorcjum firm, na którego czele stoi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Rzeszowa. Po analizie i przyjęciu propozycji wykonawcy, za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta magistrat zapłaci w kolejnym roku prawie 60 mln zł.

- Jest to kwota zbliżona do tej, którą płaciliśmy w tym roku. To oznacza, że opłaty za odpady w 2022 roku utrzymamy na dotychczasowym poziomie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Dlaczego warto jeść pomarańcze?
Sonda
Czy jesteś za wprowadzeniem kolejnego dnia wolnego od pracy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE