Andrzej Duda na mundurowej wigilii w Rzeszowie

2022-12-20 16:09
Andrzej Duda na mundurowej wigilii w Rzeszowie
Autor: PAP/Leszek Szymański

Tradycji stało się zadość. Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, jak co roku, spotkali się dzisiaj w Rzeszowie na świątecznym łamaniu opłatkiem z żołnierzami, policjantami, strażakami i funkcjonariuszami Straży Granicznej. Tym razem w Rzeszowie.

Nie zabrakło życzeń, wspólnego kolędowania, a także podziękowań za służbę mundurowych począwszy od kryzysu na granicy polsko-białoruskiej, kończąc na pomocy uchodźcom z Ukrainy.

– Bardzo się cieszę, że możemy się spotkać po raz kolejny przed świętami Bożego Narodzenia po to, by złożyć życzenia, by podzielić się opłatkiem, by porozmawiać, by cieszyć się wzajemnie swoją obecnością - powiedział prezydent na spotkaniu w Rzeszowie w 1. Batalionie Strzelców Podhalańskich.

Zaznaczył, że w najważniejszych momentach żołnierze i przedstawiciele służb mundurowych razem służyli Polsce i bezpieczeństwu wszystkich obywateli. – Tak jak razem służyliście walcząc z pandemią koronawirusa; tak, jak razem służyliście wobec kryzysu na polsko-białoruskiej granicy, tego hybrydowego starcia do jakiego doprowadziły władze białoruskie, reżim białoruski wspierany przez Kreml; tak, jak służyliście i służycie państwo w obliczu wojny wywołanej przez Rosję na Ukrainie, także wspierając tych uchodźców, którzy przybywają z Ukrainy do Polski; tak, jak razem działaliście także i tego lata w Zachodniej Polsce wobec katastrofy ekologicznej z jaką mieliśmy do czynienia na Odrze - wymieniał prezydent.

– Pokazaliście wszyscy państwo w jak znakomity sposób potraficie realizować swoje zadania, z jak niezwykłym oddaniem potraficie służyć ojczyźnie, że Polska i ci, którzy w niej mieszkają i ci, którzy potrzebują pomocy mogą na was liczyć – podkreślił Duda, zwracając się do uczestników spotkania.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE