Andrzej Błoński z Rzeszowa: Jego fotografie wbijają w fotel [ZDJĘCIA]

2020-04-09 11:43 Sylwia Indycka-Rosół

Młody rzeszowianin jest niezwykle utalentowany i ma na koncie sporo wyróżnień, a fotografuje przyrodę i zjawiska pogodowe. Coś pięknego!

Studiował grafikę na Uniwersytecie Rzeszowskim, a przy tym sporo samodzielnie eksperymentował. Jak zdradził nam w jednej z poprzednich rozmów, wstawał o 3-4 nad ranem i spędzał na zewnątrz z aparatem kilka godzin. Wszystko po to, by uchwycić dane zjawisko pogodowe. Opłaciło się, bo fotografie Andrzeja Błońskiego wprost zapierają dech w piersiach, a przy tym doczekały się już różnych wyróżnień.


Błoński jest stypendystą ministra kultury, a jego prace były wystawiane między innymi w Londynie, Jarosławiu, Krakowie, Krośnie i Rzeszowie. Rzeszowianin jest laureatem w międzynarodowych konkursach Discover Europe 2018, My language.My culture, Rydułtowy 2019. Wyróżniono go też w Fotoferia International Exibition 2018, AstroCamera 2018 i 8th Bardaf International Exibition.

Prace młodego fotografa można znaleźć na przykład na Facebooku i Instagramie. Wiele wskazuje na to, że przed nim jeszcze wiele sukcesów. Sami zobaczcie.

Wirtualne podróżowanie: muzea i zabytki, które można zwiedzać on-line