Amerykańska prognoza pogody na zimę w Polsce. Jest aktualizacja

2022-10-06 10:57
Amerykańska prognoza pogody na zimę w Polsce. Jest aktualizacja
Autor: Canva/IMGW-BIP/Twitter

Amerykańska prognoza na zimę 2022 w Polsce jest dość zaskakująca. Nowa aktualizacja jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że tegoroczna zima będzie dość łagodna. Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA) przewiduje, że październik, listopad, a także przełom 2022 i 2023 roku będą cieplejsze niż zazwyczaj.

Prognoza Narodowej Służby Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA) przewiduje, że tegoroczna zima w Polsce może zaskoczyć wielu. Zamiast silnych mrozów i sporych opadów śniegu, będzie cieplej niż w ubiegłych latach, w tym samym okresie. Ci, którzy marzą o białych świętach i sporej ilości zalegającego na stokach narciarskich śniegu będą rozczarowani. Jak prognozuje NOAA późna jesień zagwarantuje nam dość wysokie temperatury, a kolejne miejsce wcale nie będą o wiele chłodniejsze. Sprawdźcie jaka będzie zima 2022/2023 w Polsce.

Wino i czekolada- skarby Podkarpacia, które powstają u podnóża Bieszczad

Zima 2022/2023 w Polsce. Amerykańska prognoza

Amerykańska Narodowa Administracja Atmosferyczna i Oceaniczna przygotowała aktualizację prognozy na październik, listopad i grudzień 2022, a także styczeń 2023.

- Październik ma taki żółtawy kolor - więc będzie lekko cieplejszy od przeciętnego. Listopad ma właśnie taki pomarańczowy kolor, więc będzie więcej niż cieplejszy od przeciętnego. Podobnie wygląda to odchylenie w grudniu i styczniu. Z tego wynika, podobnie jak z poprzednich, miesięcznych prognoz, że wszystkie te najbliższe miesiące jesienno-zimowe do stycznia włącznie będą w Polsce i w ogóle w Europie cieplejsze od przeciętnych - mówił prezenter Tomasz Wasilewski na antenie TVN24.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE