lądowisko

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Znamy wyniki w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

2021-10-15 15:09

Lądowisko na Józefowie będzie wyremontowane, W muzeum Malczewskiego ​będą udogodnienia dla niewidomych, a w Rajcu nowa sygnalizacja. Znamy wyniki głosowania w tegorocznym budżecie obywatelskim W podregionie radomskim zrealizowanych zostanie w sumie 10 projektów.

W regionie radomskim oddano w sumie 3471 głosów na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W sumie w całym województwie oddano ponad 50 tys. głosów, czyli więcej niż rok wcześniej. To druga edycja budżetu obywatelskiego. Projekty będą realizowane w przyszłym roku. Wśród nich jest dofinansowanie do Radom FreeFestiwal

W czerwcu 2022 roku chcemy zorganizować dwutygodniowy festiwal, nawiązujący do Radomskiego Protestu Robotniczego z 1976 roku. W planach mamy szereg wydarzeń artystycznych, koncertów, wystaw i spotkań - mówi prezydent Radoslaw Witkowski.

Z puli programów ogólnowojewódzkich jest modernizacja lądowiska przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym.

- Z tego lądowiska korzysta nie tylko nasz szpital, ale też miejska lecznica przy ul. Tochtermana. W przypadku zagrożenia życia transport lotniczy daje jedyną nadzieję na przeżycie. Cieszymy się, że dla Państwa to też jest ważne - mówi Karolina Gajewska rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

W sumie w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zrealizowanych zostanie 68 projektów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE