Zespół Szkół Ekonomicznych tańczył dla chorego Krzysia [Foto i Wideo]

2020-03-02 13:24 Karol Pakosz

Uczniowie szkoły uzbierali dla 5-latka cierpiącego na chorobę EB ponad 3600 zł. Na uczestników czekały między innymi mecze koszykówki, kawiarenka czy kącik dla dzieci.

Jedną z głównych atrakcji był maraton zumby. Osoby które wsparły akcje miały okazję wytańczyć się pod okiem instruktora. Była również loteria, a dla młodszych uczestników był kącik dla dzieci ze zjeżdżalnią. Jak mówi Wiktoria Łęcka, jedna z uczennic które organizowały zbiórkę, warto pomagać.

Jesteśmy szczęśliwi że możemy w ten sposób coś osiągnąć, a jednocześnie jest to dla nas nauka na przyszłość. Wiemy że ciężko być chorym i kiedyś możemy być w podobnej sytuacji.

Krzyś jest 5 latkiem którego dotknęło pęcherzykowe oddzielanie naskórka. Krzywdzi go każdy dotyk ubrania a nawet jedzenie. Z powodu choroby chłopiec zmaga się z ranami, a także oparzeniami 2 i 3 stopnia. Mówi Agnieszka Czupryn, mama Krzysia.

Dla nas takie wsparcie jest bardzo ważne. Niektóre opatrunki dla Krzysia mamy już refundowane. Koszty leczenia to około 4 tysięcy złotych miesięcznie.

Była to już druga akcja zorganizowana dla Krzysia przez Zespół Szkół Ekonomicznych.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.