Autobus krwiodawstwa

i

Autor: Karol Pakosz

Za nami kolejna zbiórka krwi od mazowieckich policjantów

2022-10-20 15:00

W akcji brali udział zarówno funkcjonariusze jak i radomianie. Więcej o tym w artykule.

Po raz kolejny w tym roku oddawali życiodajny płyn którego nie można wyprodukować. Dziś odbyła się zbiórka krwi pod Komendą Wojewódzką Policji przy ul. 11 Listopada. W akcji brali udział funkcjonariusze i pracownicy komendy do których dołączyli mieszkańcy Radomia. Tym razem zbiórka miała pomóc ciężko choremu ojcu jednej z przysuskich policjantek.

Krew oddało łącznie 35 osób, a to oznacza że bank krwi otrzymał 16 litrów płynu. Jak mówili nam uczestnicy, to ważne by nieść pomoc innym:

- Tak naprawdę nic mnie to nie kosztuje, a w ten sposób mogę pomóc tym którzy tej krwi potrzebują.

- Dla mnie pomaganie w ten sposób stało się już w zasadzie nałogiem. Poza tym mam znajomych którzy potrzebują tej krwi i wtedy też staram się ich wspierać.

- Kiedyś może być tak że będziemy potrzebować pomocy i wtedy my również będziemy mogli się zgłosić. Miło popatrzeć że tak wiele osób jest chętnych do oddawania krwi.

W tym roku była to już piąta zbiórka organizowana przez mazowieckich funkcjonariuszy. Kolejną zaplanowano na 22 grudnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE