Za nami happening "Kierowco! nie polujemy na zebrach!" [FOTO, WIDEO]

2022-09-16 12:13

Na przejściu dla pieszych uczniowie placówki i policjanci przypominali kierowcom o przestrzeganiu przepisów. Więcej o tym w artykule.

Kierowco! Nie polujemy na zebrach! Pod takim hasłem odbył się happening mazowieckich policjantów i uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomiu. Młodzi przygotowali specjalne naklejki na ubrania i plakaty z którymi stanęli przy przejściu naprzeciwko szkoły. Cel był jeden: przypomnieć kierowcom o przestrzeganiu zasad i pieszych, ponieważ to oni ponoszą najcięższe konsekwencje w czasie wypadku.

Kampania ma uświadamiać kierowcom kilka ważnych rzeczy: Mają obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, nie wyprzedzania na przejściach dla pieszych, a także nie omijania pojazdów które zatrzymały się by ustąpić pierwszeństwa pieszemu.  - Powiedział Stanisław Popiel z Mazowieckiej Drogówki.

Podczas happeningu, uczniowie przekazali kierowcom kilka ważnych zdań:

- Uważajcie na pasach, rozglądajcie się i nie wjeżdżajcie na nie rozpędzeni.

- Zwracajcie uwagę na znaki drogowe.

- Nie jedźcie szybciej niż jest na znakach.

"Kierowco! nie polujemy na zebrach"
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE