solidarni

i

Autor: źródło UM Radom

Z Radomia wyruszy w połowie lutego kolejny konwój pomocy dla Ukrainy. Potrzebna jes żywnośc

2023-02-03 16:00

Pomoc i wsparcie nadal jest potrzebne, bo Ukraińcy nadal walczą o swoją wolność i normalność. Stowarzyszenie Orzeł Biały z Radomia w połowie lutego organizuje kolejny 13. konwój z pomocą humanitarną dla Łucka na zachodzie kraju.

Mimo, że od rozpoczęcia agresji rosyjskiej na Ukrainie minie w tym miesiącu rok, to nie brakuje instytucji i stowarzyszeń, które starają się nieść pomoc Ukraińcom przybywającym do Polski, jak i tym którzy zostali w swoich domach. Wśród nich jest Artur Łepecki ze Stowarzyszenia Orzeł Biały.

- W tym roku zorganizowałem już 3 konwoje humanitarne do Ukrainy, od początku wojny będzie ich 13. Jeżdżę w różne miejsca. Byłem w Kijowie, Charkowie, do miasta Browary, Sum, a nawet w okolice Doniecka. W połowie lutego chcemy pojechać z pomocą do Caritas w Łucku. Sam Łuck znajduję się daleko od linii frontu, ale przebywają tam uchodźcy wewnętrzni z innych miejsc w kraju. Caritas w Łucku stara się przygotować dla nich posiłki. dlatego chcemy zawieźć im żywność z długim terminem ważności: ryż, kasza, makaron, mąka, cukier. Od jednej z fundacji z Katowic udało nam się pozyskać leki, które również są bardzo potrzebne, ale potrzebna jest nam także żywność - mówi Artur Łepecki ze Stowarzyszenia Orzeł Biały.

Żywność można przynosić do Centrum Pomocy Ukraińcom przy ul. Wernera 8 w Radomiu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE