Wkrótce będzie można składać wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy

2023-01-24 14:31
Zdjęcie poglądowe
Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Przyjmowanie wniosków przez ZUS zacznie się od 1 lutego. Jak złożyć wniosek? O tym w artykule.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wkrótce zacznie przyjmować wnioski na nowy okres świadczeniowy 500 plus. Rodzice i opiekunowie będą mogli je składać od 1 lutego. Świadczenie przysługuje na każde dziecko do momentu nie ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od dochodów. Jak mówi Wojciech Ściwiarski, rzecznik ZUS na Mazowsze, wnioski o świadczenie 500+ składane są drogą elektroniczną:

Wnioski na nowy okres świadczeniowy będzie można złożyć za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS dostępnej na urządzenia mobilne. Wniosek można również wypełnić na komputerze za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, złożyć przez portal Emp@tia albo bankowość elektroniczną.

Jak dodaje Wojciech Ściwiarski, aplikacja mZUS posiada funkcje, które przyspieszają wypełnienie wniosku o 500+:

Jeśli klient składał już wniosek o to świadczenie w poprzednim okresie świadczeniowym i ZUS je przyznał, to klient może utworzyć w aplikacji wniosek na nowy okres świadczeniowy. Taki wniosek zostanie automatycznie uzupełniony na podstawie wcześniejszych danych. W razie potrzeby klient może je edytować.

Termin złożenia wniosku wpływa na to kiedy zostanie wypłacone świadczenie:

Każdy prawidłowo złożony wniosek w terminie między 1 lutym, a 30 kwietnia 2023 roku sprawi, że pieniądze trafią do zainteresowanych do 30 czerwca. W przypadku wniosku złożonego w maju ZUS wypłaci świadczenie do 31 lipca 2023 r. wraz z wyrównaniem kwoty świadczenia od czerwca. - Czytamy w informacji prasowej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE