Więcej radomian nie chce szczepić dzieci. Radomski SANEPID odnotował wzrost odmów [AUDIO]

2020-02-07 13:51
Więcej radomian nie chcą szczepić dzieci
Autor: pixabay Więcej radomian nie chcą szczepić dzieci

Rośnie odsetek radomian, którzy nie chcą szczepić swoich dzieci. W ubiegłym roku radomski SANEPID odnotował 86 odmów szczepienia w przypadku noworodków. Na porodówce małym dzieciom podaje się szczepionki na gruźlice i WZW typu B.

Po otrzymaniu informacji o odmowie SANEPiD kontaktuje się z opiekunami dziecka w celu wyjaśnienia sprawy. Stacja stale monitoruje przypadki niepożądanych odczynów poszczepiennych. Lekarze mają obowiązek zgłoszenia każdego zaobserwowanego NOPu do Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Następnie dane są przesyłane do Zakładu Epidemiologii Państwowego Zakładu Higieny. Więcej na ten temat Małgorzata Gregorczyk, rzecznik prasowy radomskiego SANEPiDu.

Małgorzata Gregorczyk SANEPiD Radom

Małgorzata Szczęśniak Mazur od kilkunastu lat prowadzi punkt szczepień. W ostatnim czasie coraz częściej musi rozwiewać wątpliwości rodziców odnośnie obowiązkowych szczepień. 

Małgorzata Szczęśniak-Mazur lekarz pediatra

Spytaliśmy również radomianki, co sądzą na ten temat.

Czy radomianie szczepią swoje dzieci? sonda
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE