W Radomiu odbędzie się kolejna edycja Maratonu Pisania Listów

2022-11-23 14:34
W Radomiu odbędzie się kolejna edycja Maratonu Pisania Listów
Autor: Karol Pakosz

Po raz kolejny radomianie będą mogli ująć się za ludźmi których prawa człowieka są łamane. Więcej o tym w artykule.

Akademia Handlowa Nauk Stosowanych organizuje w Radomiu 6 edycję Maratonu Pisania Listów. Jest to akcja od Amnesty International, która ma na celu zapewnienie wsparcia osobom będących więźniami sumienia lub ich prawa człowieka są łamane. W tym roku motywem przewodnim maratonu jest prawo do pokojowych zgromadzeń:

Demonstracje to niezwykle istotne narzędzie zmiany społecznej, tymczasem na całym świecie władze brutalnie tłumią i bezprawnie zakazują zgromadzeń. Okażmy wsparcie tym, których spotyka więzienie i prześladowania tylko dlatego, że odważyli się głośno sprzeciwić niesprawiedliwości! - Czytamy na stronie Amnesty International

Radomianie mogą napisać list do jednej z 10 osób jakie zostały wybrane do akcji w naszym mieście. Ich sylwetki i historię poznacie TU. Do wzięcia udziału zachęca m.in. Katarzyna Kalinowska, która w swoim liście ujęła się za kubańskim artystą, Luis Manuel Otero Alcántara, który od 2001 roku siedzi w więzieniu po tym jak zadeklarował publicznie udział w największej demonstracji przeciwko kubańskiemu rządowi:

Jestem głęboko przekonana i mam wielką nadzieje że mój list i tysiące innych spowodują, że Luis Manuel Otero Alcántara wyjdzie z więzienia i będzie mógł dalej promować najważniejsze wolnościowe idee w tym wolność słowa i zgromadzeń. - Powiedziała Katarzyna Kalinowska.

Akcja potrwa od 28 listopada do 10 grudnia. W tym czasie listy będzie można napisać na kampusach uczelni przy ul. Traugutta 61a i ul. Mazowieckie 7a​. Z kolei 26 listopada i 3 grudnia, stanowisko do pisania listów będzie również dostępne przy ul. Chrobrego 1. Więcej informacji na temat akcji znajdziecie m.in. na wydarzeniu na FB.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE