W budynkach Mazowieckiej Policji pojawiły się defibrylatory

2021-12-14 14:16
Skrzynka z defibrylatorem
Autor: Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

W razie potrzeby, każdy może z nich skorzystać. Więcej o tym w artykule.

Mogą kiedyś uratować ludzkie życie. W budynkach mazowieckiej policji pojawił się dwa, ogólnodostępne defibrylatory. Pierwszy znajduje się w głównej siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji przy ul. 11 Listopada 37/59, a drugi w Laboratorium Kryminalistycznym przy ul. Bolesława Limanowskiego 95. Jak powiedział nam Rafał Jeżak, z KWP w Radomiu, skorzystać z nich może każdy:

To urządzenie, którego należy użyć w przypadku udzielania pomocy osobie, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia - gdy osoba jest nieprzytomna i nie oddycha. Obsługa AED nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia. Urządzenie komunikatami głosowymi instruuje osobę udzielającą pierwszej pomocy, a dostarczany impuls elektryczny może przywrócić prawidłowy rytm serca.

Zakup defibrylatorów to inicjatywa Zespołu ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy KWP zs. w Radomiu oraz Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KWP zs. w Radomiu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE