balony niebieskie

i

Autor: źródło radom.pl

Akcja społeczna

Ulicami Radomia przejdzie niebieski marsz autyzmu

2023-03-23 13:33

Poza schematami- pod takim hasłem w Radomiu odbędzie się niebieski marsz dla autyzmu. . 3 kwietnia pomaszerują razem przez centrum miasta by lepiej się poznać, ale tez edukować i uwrażliwiać innych na potrzeby osób z autyzmem.

W tym roku Niebieski Marsz Autyzmu przejdzie ulicami Radomia po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Organizują go stowarzyszenia i szkoły, gdzie znajdują się osoby mające spectrum autyzmu. Marsz rozpocznie zbiórką o godzinie 10.45 przy fontannach.

- Marsz rozpocznie się o godzinie 11. Przejdziemy spod fontann do muszli koncertowej. Przy urzędzie zostaną wypuszczone w niebo niebieskie balony. Tego dnia chcemy, by każdy uczestnik marszu założył coś niebieskiego, bo właśnie kolor niebieski jest symbolem dnia świadomości autyzmu. W programie są występy uczestników z różnych instytucji: szkół i przedszkoli. Dla wszystkich będzie też popcorn i wata cukrowa. Ten czas pandemii trochę pokrzyżował nam organizację tego rodzaju eventów. Jednak nadal byliśmy aktywni w internecie. Ta wiedz na temat autyzmu się zmienia. Nie ma teraz rodziny, czy sąsiedztwa gdzie nie byłoby kogoś ze spectrum autyzmu. Skala diagnozowania dzieci pod kątem autyzmu jest ogromna. Wszystkie publikacje, filmy, reportaże pokazują czym tak naprawdę jest autyzm, że autyzm nie jest chorobą ale zaburzeniem - mówi Katarzyna Ziętek wiceprezes Stowarzyszenia "Karuzela" w Radomiu.

Marsz rozpocznie miesiąc świadomości autyzmu. W Radomiu odbędzie się konferencja, zaś placówki będą udzielać bezpłatnych konsultacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE