Uczniowie klas mundurowych będą uczyć się podstaw prawa

2022-11-23 15:08
prawo
Autor: Wojciech Wójcikowski

Swoją przyszłość chcą związać z mundurem więc znajomość prawa jest kluczowa. Pięć szkół z klasami mundurowymi ​podpisało wczoraj porozumienie z Uniwersytetem Technologiczno- Humanistycznym w Radomiu na mocy której uczniowie będą uczyć się podstaw prawa już w szkole średniej.

Zajęcia z prawa będą przeprowadzane przez pracowników Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno Humanistycznego w Radomiu. Pierwsze zajęcia odbędą się już w przyszłym miesiącu.

- Chcielibyśmy, żeby młodzi ludzie nabyli tej świadomości prawnej jak najwcześniej. Żeby oni się uczyli, że prawo to codzienne życie, które nas otacza i w każdej chwili musimy wiedzieć jak się zachować, czego unikać, żeby zgodnie z prawem postępować. Współpracując z konkretną szkołą będziemy proponować konkretne tematy. Oczekujemy też konkretnych tematów ze strony szkół i jesteśmy w stanie wszystkie zrealizować, gdyż mamy odpowiednią kadrę, która jest do tego przygotowana - mówi prof. Joanna Smarż dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno Humanistycznego w Radomiu.

Umowę podpisano z XI Liceum im. Stanisława Staszica w Radomiu, a także szkołami w Lipinach i Białobrzegach oraz Zespołem Szkół Samochodowych.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE