Turystyka na Mazowszu systematycznie powraca do stanu sprzed pandemii

2022-12-08 13:36
Ul. Żeromskiego w Radomiu
Autor: Karol Pakosz

Urząd Statystyczny w Warszawie opublikował dane dotyczące ruchu turystycznego w naszym województwie. Ile osób odwiedziło Mazowsze? O tym w artykule.

Po pandemii rośnie ruch turystyczny w naszym województwie - Tak wynika z danych Urzędu Statystycznego w Warszawie. Między lipcem a wrześniem tego roku Mazowsze odwiedziło ponad 1,6 mln osób a to oznacza blisko 39 procentowy wzrost w porównaniu do tego samego okresu z 2021 roku.

Według danych urzędu, ponad 450 tys. osób które w tym czasie odwiedzały nasze województwo to zagraniczni turyści, a to oznacza ponad 112 procentowy wzrost w analogicznym okresie podawanym powyżej. Najliczniejsza grupa turystów na Mazowszu spoza naszego kraju to obywatele Ukrainy (78, tys.). Na wypoczynek chętnie decydowali się również Amerykanie (56,6 tys.), mieszkańcy Niemiec (46,6 tys.) czy Brytyjczycy (32,6 tys.).

Co ciekawe, w trzecim kwartale turyści najchętniej przyjeżdżali na Mazowsze nie w lipcu (528,1 tys.) czy sierpniu (542,4 tys.) a we wrześniu (592,8 tys.), gdy sezon wakacyjny zbliża się ku końcowi.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE