Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

To ostatni dzwonek by ubiegać się o 300+

2022-11-28 9:57

Termin składania wniosków mija 30 listopada. Jak to zrobić i komu przysługuje świadczenie z programu Dobry Start? O tym w artykule.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już prawie 700 tys świadczeń 300 plus. Łącznie jest to ponad 206 mln złotych wsparcia. Jednocześnie zakład przypomina że ci którzy jeszcze nie złożyli wniosku w ramach programu Dobry Start mają na to niewiele czasu. Termin mija 30 listopada. Jak mówi Wojciech Ściwiarski, rzecznik ZUS na Mazowsze, o pomoc mogą ubiegać się rodzice lub opiekunowie bez względu na dochody:

Świadczenie „Dobry start” przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami do 24 lat. Świadczenie jest zwolnione z opodatkowania i nie podlega egzekucji.

Wnioski o 300+ można składać wyłącznie drogą elektroniczną przez: Portal Emp@tia, Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS) i system bankowości elektronicznej. Dodatkowo od kilku dni można to również zrobić przez aplikację mZUS. Więcej informacji na temat programu dobry start znajdziecie na stronie ZUS.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE