Szpital miejski gotowy do czwartej fali. Chorych na razie mało

2021-09-08 15:52
Tochtermana 2
Autor: Wojciech Wójcikowski

Jak na razie w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym pacjentów chorych na COVID-19, ale miasto jest gotowe na wzrost zachorowań. Tak jak wiosną na pacjentów czekać będą łóżka w centrum rehabilitacji.

Okres lata to czas kiedy większość z nas zapomniało o pandemii. Jednak specjaliści nie mają złudzeń - czeka nas kolejna fala zakażeń COVID-19. Jak do tego momentu przygotowany jest Radomski Szpital Specjalistyczny?

- Z niepokojem patrzymy na dane i to co mówią specjaliści. Mamy jednak doświadczenie z funkcjonowania szpitala podczas poprzedniej fali z funkcjonowania szpitala miejskiego. Budynek, który przygotowaliśmy na oddział rehabilitacji obecnie stoi przygotowany i wyposażony. Jeśli zajdzie taka potrzeba wojewoda jest w stanie w każdej chwili go uruchomić. Obecnie chorych z COVID-19 w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym można policzyć na palcach jednej ręki. Ja zachęcam do szczepień, bo te szczepienia działają. Tylko jedna na 10 osób chorych na COVID-19, która zgłasza się do RSS jest zaszczepiona przeciwko koronawirusowi - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Przypomnijmy. Wiosną w szpitalu tymczasowym przygotowanych było ​80 łózek dla pacjentów z COVID-19 i 20 respiratorowych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE