Szczepienia medyków w Radomiu idą pełną parą

2021-01-05 16:10
Ruszyły szczepienia przeciw COVID-19
Autor: Eska

Radomski Szpital Specjalistyczny i Mazowiecki Szpital Specjalistyczny po Nowym Roku otrzymały kolejne dawki szczepionek, które trafiają do personelu medycznego. W przyszłym tygodniu mają rozpocząć się szczepienia w Radomskim Centrum Onkologii.

Radomski Szpital Specjalistyczny

Akcja szczepień rozpoczęła się pod koniec roku. Nowe dawki szczepionki do szpitala dotarły w poniedziałek i wtedy rozpoczęło się szczepienie personelu.

- Otrzymaliśmy 180 dawek szczepionki. W poniedziałek zostało zaszczepionych 102 pracowników Radomskiego Szpitala Specjalistycznego - mówi Elżbieta Cieślak rzecznik lecznicy. - Będziemy zamawiać kolejne szczepionki tak, aby personel szpitala został w całości zaszczepiony. Nie było żadnych powikłań związanych ze szczepieniami, pojawiały się jedynie niewielkie bóle w miejscu wkłucia. Do 14 stycznia czekamy na zgłoszenia od pracowników z innych placówek medycznych i aptek. Jeśli dostaniemy szczepionki od razu przystąpimy do szczepienia, ale w pierwszej kolejności zaszczepiony ma zostać nasz personel szpitalny. 

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny

Tu także dotarła już druga transza szczepionki.

Akcja szczepień w naszym szpitalu rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. Otrzymaliśmy 75 dawek szczepionek i wszystkie zostały zużyte. To oznacza, że 75 osób z personelu naszej placówki, które zgłosiły chęć udziału w ogólnopolskiej kampanii szczepień przeciw COVID-19, zaszczepiło się.  Wczoraj dotarła do nas kolejna transza szczepionek. Jest ich 180. Do 15. 01. br. zamierzamy zaszczepić pracowników naszego szpitala (tych, którzy się zgłosili do szczepienia) – to ponad 500 osób. Natomiast od 18 stycznia planujemy rozpocząć szczepienia osób spoza naszej placówki, którzy zgłosili się do szczepień w ramach tzw. etapu 0. Jest ich ok. 670- mówi Karolina Gajewska rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Radomskie Centrum Onkologii

Szczepienia personelu Radomskiego Centrum Onkologii rozpoczną się na początku przyszłego tygodnia.

- Jesteśmy gotowi na szczepienia, choć nie jesteśmy tak zwanym szpitalem węzłowym. Nasz personel jest jednak gotowy do szczepień. Zamówienie na szczepionki zostało złożone i mamy nadzieję, że to szczepienie ruszy na początku przyszłego tygodnia. Zdajemy sobie sprawę, że szczepionki  to skuteczna obrona dla naszego personelu ale i pacjentów - mówi Dorota Ząbek dyrektor Radomskiego Centrum Onkologii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE