Studenci kierunku lekarskiego będą mieli praktyki w Radomskim Centrum Onkologii

2021-10-20 15:41
umowa uth- rco
Autor: Wojciech Wójcikowski

Powstaną trzy oddziały kliniczne gdzie będą mogli uczyć się przyszli lekarze. Uniwersytet Technologiczno Humanistyczny podpisał umowę z Radomskim Centrum Onkologii dotyczącą praktyk studentów kierunku medycznych. W placówce na Wacynie będą mieli zajęcia z chirurgii onkologicznej, chemioterapii i radioterapii.

Radomskie Centrum Onkologii to trzeci szpital, który zgodził się na szkolenie studentów i utworzenie oddziałów klinicznych. Obecnie takie oddziały funkcjonują w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym i Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Teraz czas na kolejną lecznicę i kolejną ważną gałąź medycyny- onkologię

- Dzięki podpisanej dzisiaj umowie zyskujemy doskonałą bazę i doskonałych dydaktyków. Jeżeli ma być stworzona silna uniwersytecka jakość muszą być do tego włączone wszystkie radomskie szpitale- w tym Radomskie Centrum Onkologii. W Mazowieckim szpitalu specjalistycznym mamy 15 klinik, w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym 5 klinik, teraz w Radomskim Centrum Onkologii 3 kliniki. Onkologia to nie tylko choroby starszych ludzi, ale też chorują coraz młodsi, dlatego jest jedną z domen współczesnej medycyny. Tymczasem dzięki tej umowie będą się spajać nowoczesna nauka, wiedza czym są nowotwory oraz wiedza bezpośrednio związana z operatywą - mówi prof. płk Leszek Markuszewski dziekan Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno- Humanistycznego w Radomiu.

Praktyki w Radomskim Centrum Onkologii już się rozpoczęły.

- Po pięciu latach działania chyba nikt nie ma wątpliwości jak ten szpital jest potrzebny. Weszliśmy do sieci szpitali. Przyszedł moment z którego ja jestem bardzo dumna. Mamy możliwość uczenia we współpracy z uczelnią uczenia studentów- tak naprawdę przyszłych lekarzy. W Radomskim Centrum Onkologii powstaną trzy kliniki: chirurgii onkologicznej, radioterapii i chemioterapii. Pierwsi studenci już się pojawili. Mam nadzieję, że profesjonalizm naszych lekarzy, duża życzliwość spowoduje, że ci studenci zostaną w naszym mieście na specjalizacjach onkologicznych- mówi Dorota Ząbek dyrektor Radomskiego Centrum Onkologii.

Przypomnijmy. Po dwóch latach przerwy kierunek lekarski znowu otrzymał zgodę od Polskiej Komisji Akredytacyjnej na rekrutację na pierwszy rok studiów.