Stowarzyszenie Budujemy Przystań będzie organizować wycieczki rowerowe dla niepełnosprawnych

2022-06-27 13:23
Riksza Stowarzyszenia Budujemy Przystań
Autor: Źrodło: facebook.com/BudujemyPrzystan

Podróże będą odbywać się po Radomiu i okolicach na specjalnych rikszach. Więcej o tym w artykule.

Chcą spełniać ich marzenia o podróżowaniu. Stowarzyszenie Budujemy Przystań będzie organizować rowerowe wycieczki dla osób niepełnosprawnych. Podróże po mieście i okolicy będą odbywać się na rikszach, które są przystosowane do przewozu osób z porażeniem mózgowym czy dużymi dysfunkcjami ruchu. Pomysł na wycieczki został podpatrzony za granicą:

Pomysł ten przywiozłem z Madrytu będąc na wizycie studyjnej w jednym z tamtejszych stowarzyszeń. Organizują oni wycieczki rowerowe dla osób z mózgowym porażeniem i dysfunkcją ruchu z dostosowaniem różnych sprzętów, które pomagają tym osobom się poruszać i jeździć po Madrycie. - Powiedział nam Krzysztof Łyżwiński ze Stowarzyszenia Budujemy Przystań.

Riksze pozwalają na spełnianie marzeń innych:

Dają one poczucie szczęścia dzieciakom i dorosłym, którzy nie mogą doświadczyć jazdy na rowerze tak jak my. I to jest kluczowe, by osobom które nie mogą na co dzień korzystać roweru dawać taką możliwość. - Dodaje Krzysztof Łyżwiński.

Obecnie trwają przygotowania, a wycieczki rusza w okolicach września tego roku.​

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE