Ślisko na chodnikach! Kto zajmuje się zimowym utrzymaniem?

2022-12-09 10:55
śliska ulica - zdjęcie poglądowe
Autor: źródło: pixabay.com

Jak co roku cztery firmy zajmują się w Radomiu zimowym utrzymaniem zarówno ścieżek rowerowych i chodników. Jednak nie w każdym przypadku to Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji odpowiada za porządek. Do odśnieżania włącza się też Zakład Usług Komunalnych.

Chodniki odśnieża Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, ale nie wszystkie. Częścią z nich zajmuje się też Zakład Usług Komunalnych. Podobnie jest ze ścieżkami rowerowymi.

Są też chodniki, które odśnieżamy chociażby na wniosek straży miejskiej. Tutaj odśnieżamy te chodniki, które leżą w pasie drogowym, ale nie są ujęte w stałym zakresie odśnieżania, których nie obsługuje Zakład Usług Komunalnych, ani także nie należą do prywatnych właścicieli - powiedział Dawid Puton z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. - Ciężko tak naprawdę powiedzieć ile jest ulic do odśnieżenia w Radomiu, natomiast niwelujemy śliskość na chodnikach w sposób odpowiedni.

Straż Miejska wystawia także mandaty za nieodśnieżone chodniki, które należą do właścicieli posesji. Z kolei Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zajmuje się też odśnieżaniem ścieżek rowerowych, jednak jedynie tych, które znajdują się poza parkami miejskimi. Za te odpowiada Zakład Usług Komunalnych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE