Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Beliny-Prażmowskiego jest już gotowa [FOTO]

2022-09-01 12:56

Po pięciu miesiącach prac, odebrano już 420 metrową ścieżkę na odcinku od ronda Mikołajczyka do ul. Traugutta. Więcej o tym w artykule.

Północna część Beliny Prażmowskiego nabrała nowego blasku. Na odcinku między rondem Mikołajczyka a ul. Traugutta powstała nowa ścieżka rowerowa. Dodatkowo został wyremontowany chodnik dla pieszych, a na znajdującym się tam przystanku autobusowym postawiono nową wiatę. To nie jedyne pracę jakie tam wykonano:

W ramach zadania ustawiono ponad 50 słupków, których zadaniem jest blokowanie wjazdu samochodów na chodnik oraz drogę rowerową. Zostało wykonane niezbędne oznakowanie poziome i pionowe, a na przystanku autobusowym Beliny-Prażmowskiego / Dw. PKS 01 (obok hotelu) wykonawca prac ustawił nową wiatę z dużą podświetlaną gablotą. - Powiedział Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Nowa ścieżka rowerowa ma połączenie z obecnie istniejącą trasą rowerową wzdłuż pozostałego fragmentu ulicy Beliny-Prażmowskiego i trasy N-S. Rowerzyści którzy chcą wjechać na nową ścieżkę od strony parku Planty mogą to zrobić poprzez specjalnie wykonaną część, przecinającą pas rozdzielczy ulicy Traugutta.

Przypomnijmy, nowa ścieżka rowerowa powstała w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego. Koszt prac to ok. 587 tys. złotych. Obecnie w trakcie realizacji są dwie inne ścieżki rowerowe w ramach BO. Jedna z nich powstaje przy ul. 11 Listopada od Zbrowskiego do Chrobrego, a druga wzdłuż ul. Limanowskiego pomiędzy rondem Kisielewskiego a ul. Wałową.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE