Ruszyła XV edycja festiwalu "Kameralne Lato"

2022-07-03 18:58
muszla kameralne
Autor: Wojciech Wójcikowski

Koncertem w parku im. Tadeusza Kościuszki rozpoczęła się tegoroczna 15. edycja Kameralnego Lata. Przez tydzień w różnych częściach Radomia odbywać się będą pokazy, spotkania z twórcami, jury oceniać będzie filmy w trzech konkursach.

Choć Kameralne Lato to festiwal filmowy to pierwszy akcent był wyjątkowo muzyczny. W muszli koncertowej w parku im. Tadeusza Kościuszki wystąpili Bracia STECHEK. Kolejne wydarzenia będą związane z filmem, jego tworzeniem i odbiorem. 

- Chcę wierzyć, że nasz festiwal jest wyjątkowy ze względu na edukację filmową. W trakcie festiwalu prowadzimy dwa równoległe kompleksowe programy edukacji filmowej także we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu i ta misja społeczna jest dla na każdego roku bardzo istotna. Poza tym Kameralne Lato to trzy konkursy filmowe: ogólnopolski konkurs filmów krótkometrażowych, konkurs filmów Hyde Park i konkurs międzynarodowy. Będziemy mieli filmy z Indonezji, Kenii, Argentyny. Jesteśmy ciekawi jak do tematu wolności podchodzą twórcy z różnych stron świata- mówi Karolina Adamczyk dyrektor organizacyjny festiwalu "Kameralne Lato" 

Festiwal zakończy się w sobotę. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE