Rozpoczyna się szczepienie nauczycieli w szpitalach powiatowych

2021-02-12 12:31
Szczepienie nauczycieli w powiecie
Autor: radompowiat.pl

Szpitale powiatowe w Pionkach oraz Iłży będą realizowały szczepienia nauczycieli: pierwsza z placówek od 1 marca, zaś druga z nich już od dziś . W sumie chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19 wyraziło już kilkuset nauczycieli z różnych typów szkół w Powiecie Radomskim.

Szpital w Iłży już dzisiaj rozpoczął szczepienia przeciwko COVID-19 kolejnej grupy społecznej, czyli nauczycieli. Preparat firmy Astra Zeneca będzie podawany nauczycielom na podobnych zasadach jak w przypadku personelu medycznego. Nauczyciele nie będą zgłaszać się samodzielnie na szczepienie poprzez e-rejestrację, ale zostają zgłaszani przez pracodawcę do wybranego szpitala węzłowego.

Dotychczasowe doświadczenie przekonuje, że szczepionki są bezpieczne i skuteczne. Dawka jest podawana domięśniowo w ramię. Na miejscu, przed samym szczepieniem, lekarz zawsze bada pacjenta dokonując jego kwalifikacji, by ocenić, czy może dana osoba zostać zaszczepiona. Bezpośrednio po wykonanym szczepieniu konieczna jest kilkunastominutowa obserwacja pod kątem ewentualnego wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP) – opisuje przebieg szczepienia Agnieszka Pawłowska – Muc, pielęgniarka naczelna szpitala w Iłży.

Również drugi powiatowy szpital w Pionkach planuje szczepienia dla nauczycieli w trybie stacjonarnym, prawdopodobnie szczepionką firmy Astra Zeneca. Akcja szczepień ma rozpocząć się od 1 marca, a chęć zaszczepienia się wyraziło już blisko 200 nauczycieli z Pionek i okolic.

Częstotliwość wykonywanych szczepień będzie uzależniona od terminu i ilości otrzymanych dawek szczepionek – informuje Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach, dodając, że do końca tamtejszy szpital będzie nadal wykonywał szczepienia tak zwanej „grupy 0”, głównie osoby, które mają przyjąć drugą dawkę szczepionki firmy Pfizer.  Łącznie zostanie zrealizowanych 690 dawek, szczepienia idą bardzo sprawnie, nie ma opóźnień w dostawach szczepionek, a pacjenci są bardzo zdyscyplinowani i stawiają się o wyznaczonych godzinach – mówi dyrektor Dudek.

Przypomnijmy dzisiaj w całej Polsce rozpoczęło się sczepienie nauczycieli

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE