Rajd Mikołajów odwiedził radomskie szpitale [WIDEO]

2022-12-03 15:49
rajd mikołajów
Autor: Wojciech Wójcikowski

W przeddzień Mikołajek odwiedzili radomskie szpitale by w serca chorych wlać nadzieję i siłę do walki z chorobą. Ulicami Radomia do trzech szpitali przyjechał Mikołajkowy Rajd Uśmiechu. Wolontariusze przebrani w czerwone stroje przywieźli kartki i upominki wykonane przez przedszkolaków.

Były charakterystyczne czerwone stroje, dzwoneczki i świąteczna muzyka. Mikołajowie nie w tradycyjnych saniach ale na quadach i samochodami odwiedzili wszystkie radomskie lecznice. Mali pacjenci mogli oglądać gości i ich występ w swoich szpitalnych salach. Tam gdzie pojawia się święty Mikołaj nie może zabraknąć także drobnych upominków.

- Zdecydowaliśmy się zorganizować taką akcje, bo poczuliśmy taką potrzebę. Mikołaj jest obecny w każdym z nas. Jest jednak grupa osób, która czuję to mocniej. Mamy naprawdę fantastyczną ekipę, bardzo mocno się nagazują za co im bardzo dziękuję. Dla pacjentów mamy przygotowane kartki z życzeniami od przedszkolaków. Miałem okazję zobaczyć każdą z nich i są naprawdę przepiękne. Najmłodsi chcieli zrobić więcej kartek niż było potrzebne. Obiecaliśmy im, że pomogą nam w przyszłym roku - mówi Jacek Żyła organizator Mikołajkowego Rajdu Uśmiechu.

Mikołajkowy Rajd Uśmiechu odwiedził Mazowiecki Szpital Specjalistyczny

- Bardzo się cieszymy, że rajd dodarł do naszego szpitala. Podarunki zostaną rozdane małym pacjentom z oddziałów pediatrii i chirurgii dziecięcej. Wierzymy, że dla naszych pacjentów jest to ważne, że w takim momencie mogą sobie pozwolić na chwilę radości - mówi Karolina Gajewska rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Mikołajkowy Rajd Uśmiechu odbył się już po raz drugi.

Mikołajkowy Rajd Uśmiechu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE