Radomski uniwersytet podpisał porozumienie z IPHZR

2021-07-21 12:54
Radomski uniwersytet podpisał porozumienie z IPHZR
Autor: Karol Pakosz

Porozumienie ma pozwolić na rozwój lokalnej gospodarki. Więcej o tym w artykule.

Nawiązali współpracę by rozwijać lokalną gospodarkę. Wydział Mechaniczny UTH podpisał dziś porozumienie z Izbą Przemysłowo-Handlową Ziemi Radomskiej. Współpraca będzie rozwijana na różnych płaszczyznach:

Współpraca będzie rozwijana na różnych płaszczyznach, zarówno na płaszczyźnie naukowo-badawcze, jak również na płaszczyźnie dydaktycznej, na płaszczyźnie kształcenia przyszłych inżynierów.

Powiedział rektor UTH prof. Sławomir Bukowski. Porozumienie pozwoli m.in. na ubieganie się o środki na wspólne projekty badawcze:

Chcemy aby radomscy przedsiębiorcy korzystali z dobrodziejstwa, ale też i z dorobku pracowników naukowych. Przede wszystkim w perspektywie tej unijnej, która przed nami i w różnych kwestiach badawczo-rozwojowych.

Powiedział Łukasz Białczak, prezes zarządu IPHZR.​ Warto przypomnieć, że uczelnia i izba podpisały inne porozumienie na początku tego roku. Więcej o tym pisaliśmy TU.

Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE