Radomianin z dużym sukcesem na esportowej scenie

2022-05-25 14:55
Radomianin z dużym sukcesem na esportowej scenie
Autor: Źrodło: Archiwum prywatne

Piotr "Piorro" Mioduszewski przeszedł do 1/8 finału ważnego turnieju w grze Legends of Runeterra. Więcej o tym w artykule.

Radomianin w czołówce europejskiej sceny esportowej. Piotr "Piorro" Mioduszewski znalazł się wśród 16 najlepszych zawodników turnieju podsumowującego europejski sezon w grze Legends of Runeterra. W rozgrywkach brali udział najlepsi zawodnicy z naszego kontynentu. Radomianin przeszedł do 1/8 finału , wygrywają 8 z 9 meczy. Jak mówi sam "Piorro", dużą rolę w sukcesie odgrywały treningi:

Opierają się one na wielu płaszczyznach: Przede wszystkim jest to trening samej gry, który jest najważniejszy. Gram razem z trenerem, testując różne strategie i talie. Jest też analiza danych statystycznych, która pozwala mi na dostosowywanie się do zmian w grze i dobór najlepszych talii. Bardzo ważny jest też trening mentalny, ponieważ grając turniej, który trwa 9-10 godzin ciężko jest cały czas być skupionym. Jednak dzięki trenerowi można nad tym popracować, tak samo jak nad kontrolą stresu.

A czym jest Legends of Runeterra? Jak mówi Piotr Mioduszewski, to cyfrowa kolekcjonerska gra karciana, gdzie zawodnicy rozgrywają mecze przy użyciu własnoręcznie budowanych talii:

Partie rozgrywane są przy pomocy swoich kart. Drogą strategii, przewidywania i logicznego myślenia, staramy się pokonać naszego przeciwnika. Gra jest bardzo przyjazna dla nowych graczy, a jej mechaniki są bardzo proste.

Jak zapowiedział "Piorro", jego dalsze plany to udział w kolejnych turniejach esportowych. Zawodnik marzy o tym by zakwalifikować się na mistrzostwa świata.​

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE