Radomianin laureatem 8 Wspaniałych

i

Autor: Archiwum Stowarzyszenia Młodzieży Arka

Radomianin w gronie zwycięzców ogólnopolskiego konkursu "8 Wspaniałych"

2023-06-04 22:27

Jest Wspaniały nie tylko w Radomiu. Alan Głowacki został laureatem ogólnopolskiego Samorządowego konkursu nastolatków 8 Wspaniałych. Krajowy finał odbył się w weekend w Ostródzie.

Przypomnijmy, Alan Głowacki to uczeń PSP w Radomiu. W połowie maja w radomskim finale zdobył tytuł Wspaniałego oraz prawo reprezentowania miasta w krajowych eliminacjach. Jego postawa i dokonania przekonały też jurorów krajowego konkursu. Młody człowiek znalazł się w finałowej "Ósemce" najbardziej zaangażowanych w Polsce młodych wolontariuszy. Alan to uczeń klasy ósmej. Jest przewodniczącym szkolnego koła wolontariatu, pomaga młodszym uczniom oraz uczestniczy w akcjach charytatywnych. 

- Kiedy będę już w liceum chciałbym rozwijać działalność w wolontariacie, pomagając w hospicjum. W podstawówce jeszcze nie było takich możliwości. Warto być w wolontariacie. Można pomagać innym, ale też zawiera się przyjaźnie na całe życie  - powiedział podczas radomskiej gali. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE