Radom jest piękny! Który zabytek zasługuje na szczególną uwagę? [SONDA]

2020-01-24 12:51
Medal
Autor: Canva.com

Radom to miasto, o którym słyszał każdy, nawet jeśli nigdy nie udało mu się go odwiedzić. W ostatnich latach walczyć musiał zwłaszcza ze stereotypami po serii memów internetowych. A przecież to niezwykłe miasto! Który zabytek zasługuje na miano najpiękniejszego? Zdecydujcie sami!

Radom jest miastem, które w Polsce kojarzy się w ostatnim czasie z lotniskiem i osobami, które lubią przywłaszczyć sobie gazowane napoje. To jednak spory błąd! Nie należy zapominać o jego licznych zaletach. Niepodważalną są z pewnością liczne zabytki. W Radomiu zobaczyć możemy między innymi Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Muzeum Wsi Radomskiej, Centrum Rzeźby Polskiej i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie. W Muzeum Witolda Gombrowicza poczują się jak w domu wszystkie książkowe mole, a miłośnicy architektury kościelnej koniecznie powinni zobaczyć klasztor i kościół ojców Bernardynów. Zobaczymy również liczne pomniki między innymi byłej, tragicznie zmarłej pary prezydenckiej – Lecha i Marii Kaczyńskich. Chwilę spokoju możemy również poczuć na łonie natury między innymi w rezerwacie przyrody Ciszek i Parku im. Jacka Malczewskiego. Który z zabytków Radomia zasługuje na miano tego najpiękniejszego? O tym możecie zdecydować wy!

Zabytki Radomia – wybierz najpiękniejszy!

Który z zabytków Radomia uważacie za najpiękniejszy? Już teraz zagłosować możecie w naszej sondzie. Wystarczy oddać głos na jedną z poniższych pozycji.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE