Przestrzegajmy zasad na przejazdach kolejowych

2023-01-25 9:49
Zdjęcie poglądowe
Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Mazowieccy policjanci apelują do kierowców nie tylko o stosowanie się do zasad, ale również zachowanie ostrożności gdy musimy przejechać przez przejazd.

Zachowajmy ostrożność by uniknąć tragedii na torach - Apelują mazowieccy policjanci. Na przejazdach kolejowych zdarzają się zarówno kolizje jak i wypadki. By do nich nie doszło wystarczy stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Kierowcy którzy będą przekraczać przejazd muszą zwracać uwagę na sygnalizację i znaki. Równie ważne jest upewnienie się czy nie nadjeżdża pociąg bez względu na to czy są tam rogatki i sygnalizacja.

Nie wjeżdżajmy na przejazd kolejowy, jeżeli rogatki nie zostaną otwarte do samego końca a czerwona sygnalizacja nie przestanie migać. Wynika to z tego, że gdy np. pociągi będą się wymijały w pewnej odległości od przejazdu kolejowego, może dojść do takiej sytuacji że rogatki zaczną się otwierać, po czym system zacznie te rogatki z powrotem opuszczać. Dlatego tak ważne jest pilnować czerwonych sygnalizatorów. - Powiedział Marcin Sawicki z Mazowieckiej Policji.

Jak wynika ze statystyk podanych na stronie kampanii "Bezpieczny Przejazd", w 2022 roku w Polsce na przejazdach doszło do 172 wypadów i kolizji, w których zginęły 43 osoby zginęły, a 20 zostało ciężko rannych. W porównaniu do 2021 roku, zdarzeń było o 22 mniej, ale liczba ofiar utrzymała się na podobnym poziomie. Z kolei ciężko rannych było o 4 więcej. Więcej na temat zasad bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych znajdziecie na stronie kampanii.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE