Przedłużony przetarg na wykonanie wiaduktu na Żeromskiego. Oferenci mają sporo pytań

2022-08-18 13:02
wiadukt
Autor: fot. UM Radom

Dopiero we wrześniu dojdzie do rozstrzygnięcia przetargu na projekt i przebudowę wiaduktu na ul. Żeromskiego w Radomiu. Zainteresowane firmy złożyły 450 pytań związanych z inwestycją. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

Złożenie tak dużej liczby ofert spowodowało przesunięcie czasu na złożenie ofert. Teraz jest to 12 września. W tym czasie MZDIK ma rozwiać wszelkie wątpliwości związane z przebudową wiaduktu.

- Dostaliśmy naprawdę bardzo dużą liczbę zapytań dotyczącą tej konkretnej inwestycji. Ponieważ przebudowa wiaduktu ma być prowadzona wspólnie z PKP PLK to pytania dotyczą także wspólnych części tego projektu. W najbliższych dniach przedstawiciele MZDIK spotkają się z pracownikami PKP PLK i uda się odpowiedzieć na większość wątpliwości i wtedy liczba pytań zmniejszy się. Oferenci potrafią zapytać o to jaki asfalt ma być położony na wiadukcie. Często są to drobiazgi, często poważne pytania. Dlatego musieliśmy wydłużyć ten czas na składanie ofert. Na wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć do 12 września- mówi Dawid Puton rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Wiadukt w ciągu ul. Żeromskiego ma zostać przebudowany, bo znajduje się w złym stanie technicznym. Remont nie był tu prowadzony od 40 lat. Dodatkowo pod wiaduktem ma powstać przystanek kolejowy. Ma to być miejsce przesiadkowe, skąd pasażerowie mają szybko dotrzeć na radomskie lotnisko, które ma być gotowe w drugim kwartale przyszłego roku. Do tego czasu peronu jak i wiaduktu nie uda się jednak zbudować. Miasto na tę inwestycję otrzymało finansowe wsparcie z budżetu państwa w kwocie ponad 100 milionów złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE