Prawie 600 tys. zł rządowego wsparcia dla Teatru Powszechnego

2022-05-18 10:45
Teatr Powszechny w Radomiu (zdjęcie z 2019 r.)
Autor: Google (zdjęcie z 2019 r.)

Radomski teatr zrealizuje za te pieniądze 3 projekty, a część przeznaczy na nagrody w ramach XV Festiwalu Gombrowiczowskiego.

Teatr Powszechny w Radomiu ze wsparciem od rządu. Placówka otrzymała prawie 600 tys. złotych, które przeznaczy na trzy projekty. Większość pieniędzy (400 tys.) pomoże zmodernizować dużą scenę teatru. Jest to realizacja zadania „Modernizacja dużej sceny Teatru Powszechnego w Radomiu - etap IV”. Polega on na wyposażeniu głównej sceny w odpowiedni sprzęt i poprawę stanu technicznego już używanego.

Chcemy wykonać za tę pieniądze modernizację scen obrotowych. Sceny obrotowe w naszym teatrze są unikatowe na skale ogólnopolską. Jest to środek teatralny i inscenizacyjny z którego korzystamy, a nigdy dotąd nie był remontowany i modernizowany - Powiedziała nam Jolanta Korłub-Ogonkowska z radomskiego Teatru Powszechnego.

Kolejny projekt, w kwocie 50 tys. złotych, to zajęcia teatralne dla osób z zespołem Downa. Celem warsztatów jest włączenie tych osób w życie kulturalne miasta:

Warsztaty poprowadzą nasi aktorzy. Uczestnicy zajęć będą mogli zapoznać się z naszymi pracowniami i z tym jak powstaje spektakl. Będą również mieli szanse samemu stworzyć przedstawienie, oczywiście przy naszej pomocy. Nie zabraknie również spotkań z różnymi twórcami m.in. scenografem czy reżyserem. - Dodaje Jolanta Korłub-Ogonkowska.

Trzeci projekt, opiewający na 81 tys. złotych, to promowanie miasta i XV Festiwalu Gombrowiczowskiego w Warszawie i regionie. Będzie się to odbywało poprzez wystawianie spektakli. Dodatkowo, 50 tys. złotych zostanie przeznaczone na nagrody w ramach festiwalu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE