Pojawią się nowe "Czarne punkty wodne" na mapie Mazowsza

2022-05-23 13:43
Tablica z napisem Czarny punkt wodny
Autor: Źrodło: mazowiecka.policja.gov.pl

Tablice z ostrzeżeniem zostaną postawione w czterech miejscach, w tym jedno z nich znajduje się blisko Radomia. Więcej o tym w artykule.

Pojawią się 4 nowe tablice ostrzegające przed kąpielami w niebezpiecznych miejscach. Mowa o tzw. "czarnych punktach wodnych". Jeden z nowych znaków zostanie postawiony w Wierzbicy (pow. Radomski) przy wyrobiskach pokopalnianych. Tablice pojawią się również w miejscowościach: Kruki (gm. Olszewo-Borki pow. ostrołęcki), Słopsk (gm. Zabrodzie pow. wyszkowski) i przy stawach w m. Godzisz (gm. Sobolew pow. garwoliński)

W ubiegłym roku, na terenie garnizonu mazowieckiej policji utopiło się 25 osób, z czego 10 podczas wakacji. Z racji, że zbliża się kolejny okres wakacyjny, policjanci apelują o ostrożne korzystanie z kąpielisk:

  • Nigdy nie łączmy alkoholu z uprawianiem sportów wodnych. Każda, nawet najmniejsza ilość alkoholu wpływa na naszą zachowanie, a nad wodą wystarczy choćby chwila nieuwagi, aby doszło do niebezpiecznej sytuacji, czy tragedii. Pamiętajmy, że nawet najspokojniejsza woda może być groźnym żywiołem.
  • Nie lekceważmy warunków atmosferycznych.
  • Dbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych i nie pozostawiajmy ich samych w wodzie. Wybierajmy bezpieczne miejsca kąpieli i stosujmy się do znaków i wskazówek.
  • Pamiętajmy o założeniu kamizelek ratunkowych w czasie korzystania ze sprzętu pływającego.

- Czytamy w informacji prasowej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE