Wrócił program Erasmus

i

Autor: źródło: pixabay.com

Po dwóch latach przerwy wrócił program Erasmus

2022-05-20 10:22

Po dwóch latach pandemicznej przerwy radomscy uczniowie znów mogą wyjeżdżać do europejskich szkół w ramahc wymiany międzynarodowej. Do radomskich placówek z kolei przyjeżdża młodzież zza granicy.

​Radomscy uczniowie znów wyjeżdżają za granicę. Po dwóch latach pandemicznej przerwy wrócił program Erasmus, czyli wymiana międzynarodowa.

W programie mogą wziąć udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. W tym roku do Radomia przyjechała już młodzież z Bułgarii, Rumunii, Turcji i Portugalii.

Po zniesieniu pandemicznych ograniczeń na nowo ożyła międzynarodowa współpraca radomskich szkół w ramach programu Erasmus. Uczniowie z Radomia wyjeżdżają do szkół partnerskich w całej Europie. Goszczą też u siebie swoich rówieśników z wielu krajów - napisała wiceprezydent Radomia, Katarzyna Kalinowska na swoim Facebooku. - Na przykład w tym tygodniu mieliśmy okazję spotkać się z młodzieżą z Bułgarii, Rumunii, Turcji i Portugalii, którzy przyjechali do Radomia na zaproszenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4.

Wymiana międzynarodowa potrwa w Radomiu do końca czerwca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE