Plaża w Warce ma coraz więcej atrakcji. Co z ratownikiem?

2022-05-19 18:17
nowa plaża w Warce
Autor: AD

Plaża będzie czynna ale miasto - przynajmniej na razie - nie planuje zatrudniać dodatkowych ratowników. Chodzi o tegoroczny sezon letni nad Pilicą w Warce. Jak będzie zorganizowany wypoczynek.

Tereny nad Pilicą to wypoczynkowa wizytówka Warki i wieloletni projekt inwestycyjny. W poprzednich latach powstała między innymi ścieżka edukacyjna na nadrzecznych mokradłach, w ubiegłym roku została oddana plaża. W tym roku wybudowano tam parasole trzcinowe, w planach na najbliższe miesiące jest nowoczesny plac zabaw. Jednak nadal nie wiadomo, kto w tym roku będzie sprawował opiekę nad wypoczywającymi nad wodą.

- Dotychczas nie zatrudnialiśmy ratowników, bo w pasie nadpilicznym miała swój punkt WOPR z Białobrzegów. Prowadzili też wypożyczalnię sprzętu wodnego. Mamy nadzieję, że także w tym sezonie będą tam obecni - powiedział Dariusz Gizka, burmistrz Warki. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE