Parking na Południu gotowy! Kiedy będzie można tam parkować?

2021-05-25 15:11
parking
Autor: źródło: pixabay.com

Zakończyły się już prawie wszystkie prace na budowie parkingu Parkuj i Jedź na osiedlu Południe. Obecnie Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji czeka na bileterkę, która ma dotrzeć do Radomia.

Dwa tygodnie przed terminem zakończyła się budowa parkingu na osiedlu Południe. Przypomnijmy - miejsca postojowe powstały tam w systemie Parkuj i Jedź. Inwestycja była realizowana w ramach tzw. Projektu Multimodalnego.

Jedyny element, którego brakuje to tak zwana bileterka. Czekamy, aż przyjedzie ona do Radomia i będzie zamontowana. Jest to klasyczna bileterka, która pozwoli na to, by wyciągnąć z niej bilecik, ewentualnie po dołożeniu karty miejskiej móc wjechać na parking - powiedział nam Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Na miejscu powstała też potrzebna infrastruktura.

Do tego parkingu prowadzi zupełnie nowa droga. Droga jest oświetlona, co też jest bardzo ważne, i oczywiście odpowiednio oznakowana. Nie było także problemów z tym, aby na tym parkingu znalazło się trochę zieleni - dodaje Puton.

Koszt inwestycji to ponad 800 tysięcy złotych. Parking został wybudowany, by nie stracić dofinansowania na Projekt Multimodalny. Przypomnijmy - pierwszy taki parking powstał przy ulicy Kelles-Krauza, jednak ma on wady konstrukcyjne i nie nadaje się do użytku.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE