Ośrodek Interwencji Kryzysowej: Nie korzystajmy z ofert opieki nad dziećmi!

2020-03-16 17:28

Nie korzystajmy z propozycji opieki nad dziećmi - apeluje radomski Ośrodek Interwencji Kryzysowej. W związku z epidemią koronawirusa, w internecie pojawiają się propozycje opieki nad dziećmi dla rodziców, którzy nie mają co zrobić z pociechami w czasie zamknięcia szkół i przedszkoli.

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego wszystkie placówki oświatowe zostały zamknięte do 25 marca. To w związku z epidemią koronawirusa. Dzieci nie chodzą do szkół i przedszkoli, a rodzice mogą borykać się z problemem co zrobić z dzieckiem.

W internecie pojawiły się oferty, w których ludzie zachęcają rodziców do przyprowadzenia swoich dzieci.

Nie można temu ufać. Ci ludzie chwalą się, że mają duże pomieszczenia, coś na kształt żłobka i mogą zająć się dziećmi. To jest kompletna bzdura, przecież po to są zamykane przedszkola i szkoły, żeby nie tworzyć skupisk dzieci - powiedział Włodzimierz Wolski, dyrektor radomskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Zdaniem placówki takie oferty są nieodpowiedzialne.

Oczywiście oferenci twierdzą, że tam jest bezpiecznie, wszystko jest zdezynfekowane, ale nie o to chodzi. Chodzi o skupiska dzieci - dodaje Włodzimierz Wolski.

Placówka przypomina, że w sytuacji, gdy nie ma się z kim zostawić dziecka można ubiegać się o zasiłek opiekuńczy, wówczas dzieci zostają w domu pod opieką rodziców.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE