Odblaskowa choinka czeka na rozebranie

2022-12-22 13:01
Odblaskowa Choinka
Autor: Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

Już po raz szósty na jednej z choinek przed Komendą Powiatową Policji w Kozienicach zawieszono odblaski które każdy może zabrać ze sobą.

Policjanci zachęcają do rozbierania świątecznego drzewka ale nie tego co mamy w domu. Przed Komendą Powiatową Policji w Kozienicach po raz kolejny pojawiła się odblaskowa choinka. Na drzewku znajdują się kamizelki i breloki które ułatwią kierowcom zobaczenie nas po zmroku. Odblaski może wziąć z choinki każdy kto ich potrzebuje.

To akcja profilaktyczna której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zadbanie zarówno o pieszych jak i rowerzystów którzy niejednokrotnie nie noszą elementów odblaskowych. - Powiedziała Ilona Tarczyńska z Kozienickiej Policji.

Jak przypominają kozieniccy policjanci, odblaski mogą uratować nasze życie:

Szybko zapadający zmrok, długie wieczory i często trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi mogą być praktycznie niewidoczni dla innych uczestników ruchu. Każda osoba, która o świcie, czy zmierzchu porusza się po drodze, dla swojego bezpieczeństwa powinna być wyposażona w elementy odblaskowe. Pieszy, który nie posiada odblasków, jest dla kierowcy mało widoczny. Kierujący pojazdem jest w stanie zauważyć go dopiero z odległości około 40 metrów, ale podczas opadów deszczu, czy mgły, ta odległość jest jeszcze mniejsza. Jeśli niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma odblask, kierowca dostrzega go z odległości nawet 150 metrów. - Czytamy na stronie Policji w Kozienicach.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE