Od początku wakacji na Mazowszu doszło do 6 utonięć - Policjanci apelują o zachowanie bezpieczeństwa

2022-08-04 10:01
 XII edycja pokazu instruktażowego „Bezpieczna Kąpiel”
Autor: Karol Pakosz (zdjęcie poglądowe)

Mazowieccy policjanci przypominają, że w czasie wypoczynku nad wodą nasze bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas.

Od początku wakacji doszło do 6 utonięć na terenie Mazowsza. Liczba ta zbliża się do ubiegłorocznych statystyk, gdy w czasie całego letniego wypoczynku życie straciło 10 osób. Przed nami jeszcze miesiąc wypoczywania nad wodą, dlatego policjanci apelują o zachowanie bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku.

Jednym z najczęstszych powodów utonięć jest brawura i alkohol. Nigdy nie wchodźmy do wody po jego spożyciu i kąpmy się tam gdzie jest to dozwolone:

Przede wszystkim wybierajmy miejsca gdzie są ratownicy. Dzięki temu mamy pewność, że w przypadku niebezpiecznej sytuacji uzyskamy pomoc od osób przeszkolonych. - Powiedział nam Rafał Jeżak z Mazowieckiej Policji.

Warto również pamiętać by unikać kąpieli w miejscach oznaczonych czarnymi punktami wodnymi, ponieważ są to miejsca gdzie doszło do dużej liczby utonięć. Więcej porad dotyczących bezpiecznego spędzania czasu nad wodą znajdziecie pod TYM linkiem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE