Od dziś nauka zdalna dla części uczniów. Jak to wygląda w Radomiu

2022-01-27 16:17
sala lekcyjna radom
Autor: Wojciech Wójcikowski

Zamiast sali lekcyjnej, monitor komputera. Dwa dni przed feriami w radomskich szkołach rozpoczęła się nauka zdalna dla klas od 5 do 8 i szkół średnich. Wszystko z powodu dużej liczby zachorowań na COVID-19.

Dla władz Radomia decyzja o wprowadzeniu pracy zdalnej była zaskoczenie, jednak z drugiej strony już od wiellu dni wiele klas było już na kwarantannie.

- To jest decyzja, która zaskoczyła dyrektorów szkół, tym bardziej że minister Czarnek zapowiadał że nie będzie nauczania zdalnego. Jesteśmy jednak w sytuacji, której pandemia się rozkręca. Wczoraj mieliśmy 56 szkół na 88,które działały zdalnie. To czy ta decyzja dzisiaj jest słuszna czy też nie, powinna być rozpatrywana w dwóch wariantach. Z jednej strony mamy wzrost zachorowań, z drugiej jednak mamy uczniów, którzy już drugi rok uczą się w domach i to odbija się na ich psychice- mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Czasu na przygotowanie nie było wiele, ale w Publicznej Szkole Podstawowej numer 28 na radomskich Plantach problemów nie było.

- Klasy według wytycznych zostały wysłane na naukę zdalną. Klasy młodsze normalnie uczęszczają do szkół i przebywają pod opieką nauczycieli. Natomiast nauczyciele klas starszych przychodzą do szkoły i stąd prowadzą naukę zdalnie- mówi Sylwia Łyżwa dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej numer 28 w Radomiu.

Nauka zdalna ma potrwać do końca lutego

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE