Nożem zastraszał ekspedientki. Podejrzany o rozboje w Kowali w areszcie

2023-01-24 13:15
policja, fot. ilustracyjne
Autor: AD

Z nożem w ręku zastraszał ekspedientki, żądając pieniędzy. Radomska policja zatrzymała 31 - latka, podejrzanego do dwa rozboje, które miały miejsce w sobotę w Kowali.

Jak informuje sierż. sztabowy Kamil Warda z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, oba zdarzenia miały miejsce w sobotę popołudniu. Po 16.00 31 - latek wtargnął do jednego ze sklepów w Kowali i żądając wydania pieniędzy, nożem usiłował zastraszyć  ekspedientkę. Ta jednak wytrąciła mu niebezpieczne narzędzie, schowała się na zapleczu a stamtąd zawiadomiła policję. 

- W tym czasie mężczyzna splądrował sklep, nie znalazł interesujących go rzeczy, a następnie wybiegł i odjechał samochodem zaparkowanym w pobliżu. Swoje dalsze kroki skierował do sąsiedniego sklepu, gdzie również sterroryzował pracownice. W tym przypadku został spłoszony słysząc sygnały dźwiękowe nadjeżdżających radiowozów - relacjonuje Kamil Warda. 

Po kilku godzinach policjanci zatrzymali 31 - latka oraz 22 - letniego mężczyznę, który towarzyszył mu jako kierowca. Starszy mężczyzna usłyszał 2 zarzuty rozboju z użyciem noża. Za taki czyn polskie prawo karne przewiduje karę od trzech do dwunastu lat więzienia. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. 22 - latek został przesłuchany w charakterze świadka. jak ustalili śledczy, 31 - latek namówił go by podwiózł go do sklepu, gdzie miał spotkać się ze znajomym. 

- 22 - latek nie miał świadomości, że chodzi o popełnienie przestępstwa - wyjaśnia Kamil Warda. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE