Nowe autobusy na radomskich drogach. Miasto podpisało umowę

2021-04-29 12:09
Gazowy autobus w Radomiu
Autor: Anna Wróblewska/UM Radom

5 fabrycznie nowych, niskoemisyjnych, przegubowych wozów zasili w tym roku flotę Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Radomiu. Podpisano umowę z firmą, która dostarczy autobusy do Radomia w ramach leasingu operacyjnego na 10 lat. Miasto przymierza się także do zakupu kolejnych elektrycznych pojazdów.

Kolejne ekologiczne autobusy - jesienią na ulicach Radomia. Miasto podpisało umowę na dostarczenie pięciu fabrycznie nowych, przegubowych wozów.

W pojazdach będzie 155 miejsc dla pasażerów, w tym 45 miejsc siedzących. Wozy będą posiadać także dotykowe kasowniki, w tym jeden z możliwością płatności kartą.

Nawet przy pewnych obostrzeniach około 50-ciu osób przejedzie tymi autobusami. Będą one w pełni wyposażone w to, co powinny mieć, łącznie z ładowarkami. Autobusy będą napędzane CNG, czyli sprężonym gazem ziemnym - powiedział Krzysztof Zalibowski, prezes MPK w Radomiu.

To też nie koniec ekologicznych zakupów dla miasta.

Jesteśmy w trakcie również postępowania w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na 11 autobusów, także przegubowych, ale elektrycznych. Jesteśmy po tej ocenie formalnej - dodaje prezes Zalibowski.

Obecnie w radomskim MPK jest 130 autobusów miejskich.

Jest szansa na to, aby w przyszłym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji dysponowało flotą 30 autobusów o napędzie elektrycznym i 42 zasilanych gazem ziemnym. To uplasuje miejską spółkę w ścisłej czołówce krajowych przewoźników pod względem posiadanego taboru ekologicznego - powiedział prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, na przełomie lipca i sierpnia na ulicach Radomia ma pojawić się także kolejnych 9 elektrycznych autobusów. Pierwszych 10 trafiło do miasta w ubiegłym roku.

W tych samochodach lepiej nie mieć wypadku | ESKA XD - Prosto z salonu #21
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE