Niebieska karta w Radomiu - Ile już wszczeto procedur w tym roku?

2022-05-31 10:55
Zdjęcie poglądowe
Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radomiu, odnotował niewielki wzrost liczby procedur w porównaniu do podobnego okresu rok temu. Więcej o tym w artykule.

W Radomiu od początku roku wszczęto 304 procedury niebieskiej karty. W podobnym okresie ubiegłego roku było ich 282. Oznacza to wzrost o kilkanaście procedur. Znacznie więcej OIK zanotował ich w pierwszych trzech miesiącach tego roku. Liczba procedur była wtedy o 30 procent większa niż w analogicznym czasie w 2021.

Jednocześnie OIK apeluje do radomian by zgłaszali sytuacje przemocy domowej której są świadkami:

Nasza reakcja nie polega na tym by podjąć się jakiejkolwiek interwencji na przykład fizycznej. Wystarczy zawiadomić określone służby: To może być telefon na policję czy do Ośrodka Pomocy Społecznej. Każde takie zgłoszenie jest sprawdzane. - Powiedział nam Włodzimierz Wolski, dyrektor OIK w Radomiu.

Przypomnijmy, procedure niebieskiej karty wprowadzono powszechnie od 1998 roku, a jej celem jest zapewnienie wsparcia dla osoby którą dotyka przemoc domowa. Karta ma też wpływać na zachowanie sprawcy.​

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE