Ekonomik na zdalnym

i

Autor: Pixabay.com

Narazie tylko Ekonmik na zdalnym. Reszta szkół bez zakażeń.

2021-09-06 14:03

Od dziś do piątku uczniowie radomskiego Ekonomika znów uczą się z domów. W sumie ponad 900 uczniów szkoły wróciło do nauki zdalnej- to po tym jak zakażenie wykryto u pracownika szkoły.

Ubiegły piątek to dzień, w którym dyrekcja Ekonomika zaalarmowała Sanepid i magistrat o przypadku zakażenia koronawirusem. Uczniowie Zespołu Szkół ekonomicznych w Radomiu, ledwo, co wrócili do szkoły po kilku miesiącach, a już musieli wrócić do nauki zdalnej. Taką decyzję podjęła dyrekcja szkoły po tym gdy okazało się, że zakażona jest jedna osoba z kadry kierowniczej szkoły. Sanepid przychylił się do prośby dyrekcji i wszyscy uczniowie do piątku zostali wysłani na kwarantanne i naukę online. To pierwsza szkoła w mieście, która wróciła do nauki zdalnej i jedyna

Na szczęście to jest tylko Zespół Szkół Ekonomicznych. Na razie nie mamy żadnych innych potwierdzonych informacji, żeby w którejkolwiek z radomskich placówek oświatowych pojawił się przypadek Covidu.

Mówi wice prezydent Radomia Katarzyna Kalinowska. Magistrat jednocześnie apeluje do dyrektorów i uczniów szkół by przestrzegali zasad sanitarnych.

Pandemia się nie skończyła, dlatego apelujemy, żeby uczniowie i dyrektorzy wciąż byli czujni. Pamiętajmy o tym dystansie półtora metra, dezynfekujmy ręce - przestrzegajmy tych zasad bo tylko to ustrzeże nas przed kolejnym lock downem i zamknięciem szkół.

A tymczasem w innych radomskich szkołach, wedle wytycznych ministerstwa zdrowia i ministerstwa edukacji  trwa kampania edukacyjna dotycząca szczepień dzieci od 12 roku życia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE