Na ten moment czekali radomscy kierowcy. Ogłoszono przetarg na wiadukt na Żeromskiego

2022-06-21 14:55
wiadukt
Autor: fot. UM Radom

Jest w złym stanie technicznym i czeka go przebudowa. Władze miasta ogłosiły przetarg na przebudowę wiaduktu w ciągu ul. Żeromskiego. Z nowej budowli mają korzystać nie tylko kierowcy czy mieszkańcy okolicznych ulic ale również pasażerowie lotniska.

Nowy wiadukt będzie miał po dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz po jednym buspasie. Po obu jego stronach znajdzie się też ciąg pieszo-rowerowy. Na szczycie wiaduktu zostaną ustawione dwa przystanki komunikacji miejskiej, które zagwarantują podróżnym możliwość dotarcia autobusem w pobliże portu lotniczego i z powrotem.

– To niezwykle ważna inwestycja dla Radomia. Nowy obiekt ma obsłużyć zarówno mieszkańcom, jak i pasażerów, którzy na radomskie lotnisko przylecą, czy też będą chcieli z niego odlecieć. Warto podkreślić, że jest to inwestycja prowadzona wspólnie z PKP PLK, ponieważ wiadukt będzie zintegrowany z przystankiem kolejowym umiejscowionym pod nim. Jest to jeden przetarg, ale tak naprawdę na dwa zadania. My budujemy wiadukt, płacimy za schody ruchome i windy, natomiast kolejarze płacą za wybudowanie peronu – mówi Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia.

Nowy wiadukt ma powstać w ciągu 24 miesięcy, to oznacza że nie zostanie ukończony wiosna 2023 roku, kiedy ma zostać uruchomione lotnisko. A to stąd pasażerowie mieli jechać do terminala. Dla miasta nie jest to jednak problem.

- Ruch lotniczy szacowany na ten pierwszy rok działania ma wynieść 30 tysięcy osób. Zakładając, że 10 proc. pasażerów przyjedzie pociągiem to oznacza, że będziemy w stanie przewieźć pasażerów na lotnisko z dworca PKP. Rocznie naszą komunikacją porusza się 30 milionów pasażerów- tłumaczy Mateusz Tyczyński.

Przypomnijmy. Miasto na przebudowę wiaduktu w ciągu ul. Żeromskiego otrzymało dofinansowanie w kwocie blisko 100 milionów złotych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE