Można już zwiedzać wystawę „Dziecko też człowiek. I radomianin.” [GALERIA, WIDEO]

2022-06-01 14:47

Dzisiaj, czyli w dzień dziecka odbył się wernisaż ekspozycji pokazującej zabawki z dawnych lat. Więcej o tym w artykule.

Najmłodsi mogą zobaczyć czym kiedyś bawili się ich rówieśnicy. W Muzeum Historii Najnowszej Radomia można już oglądać wystawę „Dziecko też człowiek. I radomianin.”. Wśród eksponatów znajdziemy lalki, kolejki czy koniki na biegunach:

Wystawa koncentruje się głównie na dziecięcych rozrywkach. Pokazujemy gry i zabawki poczynając od końca XIX wieku, praktycznie aż po czasy PRL-u - Powiedziała nam Justyna Górska Streicher [sztrejcher], dyrektor Radomskiej Resursy Obywatelskiej, przy której działa muzeum.

Najstarsza lalka na wystawie pochodzi z 1905 roku:

Na wystawię znajdują się ponad 100 letnie lalki. Najstarsza, którą ciężko dostrzec bo ma zaledwie kilka centymetrów pochodzi z 1905 roku. Mamy też lalki niewiele młodsze, które były w owym czasie bardzo popularne. Są również hity PRL-u na przykład lalkę Kiki, ręcznie malowaną i produkowana w latach 50-tych i 60-tych. - Powiedziała Ewa Waluś, kurator wystawy.

Zapytaliśmy radomskie dzieciaki, które zabawki z wystawy są najciekawsze:

Radomskie dzieciaki o zabawkach z wystawy „Dziecko też człowiek. I radomianin.”
Wernisaż wystawy „Dziecko też człowiek. I radomianin.”
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE